Anglická akadémia 2017

Päť dní plných zábavy a vedomostí

Heslom tohtoročného letného tábora vo Vallise je “Vďaka angličtine sa toho môžem tak veľa dozvedieť.”

Ponorte sa s nami do podmanivej ríše letnej zábavy, ktorá deti motivuje a zaujme formou projektov, ktoré sú vhodné tak pre úplných začiatočníkov, ako aj pre pokročilejšie úrovne. Rodinné zázemie, skvelá atmosféra a slávnostná promócia s oslavou bude pre každé dieťa neopakovateľným letným zážitkom. Aj tento rok spojíme naše dlhoročné skúsenosti s výučbou angličtiny s kreativitou, autentickosťou a stabilitou, ktoré symbolizujú našu školu a sú zárukou kvality a prestížneho vzdelania, a spojíme to s vedením animátormi z cudzojazyčných krajín.

Po týždni strávenom v našom prostredí, účasťou na rôznych aktivitách, projektoch, hrách a diskusiách s cudzincami či komunikácii len v anglickom jazyku, môžete u detí očakávať zlepšenie komunikačných schopností, zvýšenie sebavedomia a istoty pri používaní anglického jazyka, získanie nových priateľstiev a neoceniteľných skúseností.

Doprajte aj vy svojim deťom radosť z nevšedného zážitku, na ktorý si budú dlho pamätať a ktorý aj využijú. Nové znalosti, priateľstvá a skvelý tím animátorov sa Vás už nevedia dočkať.

Tak poď a inšpiruj sa!

Základná organizácia tábora

 • 7.30 – 8.00 – príchod detí do tábora
 • 8.00 – ranné prebudenie formou rozcvičky. S angličtinou začíname ihneď zrána spoločenskými aktivitami a hrami pod vedením animátorov a vedúcich.
 • 9:00 – 11:00 – ranná angličtina.
 • 12.00 – osvieženie a doplnenie síl výdatným obedom (polievka, hlavné jedlo, nesladený nápoj).
 • 12:30 – 13:30 – oddychový program. Deti sa môžu venovať umeleckým (kreslenie, modelovanie a pod.) alebo záujmovým aktivitám (podľa preferencií dieťaťa).
 • 14:00 – 16:00 – poobedná angličtina.
 • 16.00 – sú Vaše deti so skvelými zážitkami pripravené na cestu domov.
 • 16:00 – 17:00 – voľný program

V roku 2017 otvárame dva turnusy tábora Anglická akadémia pre deti od 5 do 13 rokov:

Ukážka jedálneho lístka z roku 2016: jedálny lístok – Detská letná Akadémia 2016 – 1.turnus

 1. turnus: 7. – 11. augusta 2017
 2. turnus: 14. – 18. augusta 2017

cena za 1 týždeň = 119 € / dieťa

Cena zahŕňa:

5 dní v tábore (od 7:30 do 16:00), celodennú starostlivosť, stravu, všetky výučbové materiály, všetky výdavky spojené s celodenným výletom počas trvania Akadémie.

Tradícia akadémie

V roku 2017 organizujeme už ôsmy ročník anglických táborov v Trnave, ktoré charakterizujú:

 • Rodinné prostredie a úcta k hodnotám.
 • Profesionálne vyškolení animátori.
 • Pokrokovosť, rozvoj kreativity a rozhľadenosti detí.
 • Profesionálne vybrané a pripravené autentické materiály.
 • Rodičia budú o programe vopred informovaní, deti budú mať zabezpečené teplé obedy a občerstvenie počas celého dňa. Strava je upravená podľa požiadaviek rodičov (alergia, náboženstvo a pod.).
 • Aktivity detí budú stále aktualizované aj formou fotiek na našej facebookovej stránke.
 • Deti sa zabavia, naučia, budú v kontakte s rodenými hovoriacimi a zažijú autentický pocit štúdia na prestížnej univerzite.

Pôvodné logo detskej letnej Anglickej Akadémie používané od roku 2011 do 2017.

Nový program každý rok

Deti sa učia a osvojujú si angličtinu rôznymi didaktickými hrami pod vedením kvalifikovaných pedagógov a animátorov. Počas piatich dní deťom od začiatočníkov až po pokročilých ponúkneme kreatívnymi a motivujúcimi hrami podporu pri spoznávaní anglického jazyka. Každý deň je unikátny. Program zahŕňa zábavu spojenú s osvojovaním si vedomostí o sebe a svete okolo nás.

Ako sa budú deti učiť angličtinu v tábore?

 • obkolesením sa anglickými reáliami,
 • kreatívnymi a umeleckými aktivitami,
 • scénkami, súťažami a hrami,
 • prostredníctovm multimédií (nahrávky, piesne, videá, filmy) ,
 • skupinovou a projektovou výučbou.

Väčšina aktivít sa bude odohrávať po anglicky, pričom animátori pomôžu deťom s porozumením a vyjadrovaním, ak to budú potrebovať. Cieľom tábora je deťom priblížiť anglický jazyk a motivovať a podporiť ich v ďalšom štúdiu tohto krásneho cudzieho jazyka.

Deťom, umožníme spoznať nové kultúry a aktívne komunikovať v anglickom jazyku.

You will not be learning English, you will have FUN in English.

Tábor má obmedzenú kapacitu 20 detí v jednom turnuse, čo zaručuje efektivitu výučby a bezpečnosť detí. Prihlásiť sa môžu aj deti bez znalosti anglického jazyka. Skúsenosti s organizovaním kurzov anglického jazyka pre deti a táborov zaručujú pre všetky deti zlepšenie angličtiny, skvelú atmosféru a kopec zážitkov.

Aktívnejšia výučba

 • Ako sa budú deti „učiť“ angličtinu?
 • Aké aktivity deti absolvujú počas tábora?
 • V ktorých oblastiach sa zlepší ich angličtina?

Ako sa deti budú „učiť“ angličtinu?

Dôvod prečo organizujeme tento denný anglický tábor nieje aby sa deti naučili anglickú gramatiku, ale aby sa zabávali v angličtine. Ak pôjdeme hrať futbal, animátor im povie „Let´s play football“ a zároveň zopakuje rovnakú vetu v slovenskom jazyku. Toto je však len prvá časť odpovede. Čo sa ale v skutočnosti naučia? Naučia sa osobné, tímové, umelecké a ďalšie iné zručnosti ktoré deti milujú.

hry-denny-tabor-trnava-zabava

Aký spôsob zoznamovania sa s anglickým jazykom je pripravený ?

Každé dieťa dostane pas alebo lepšie povedané osobnú knižočku, kde budú napísane všetky aktivity, ktoré sú naplánované počas týždňa. Keď dokončia aktivitu ako napr. kresba plagátu alebo sa zúčastnia na love pokladu, knižka im poslúži ako diár. Knižka, do ktorej si môžu odložiť predmety z danej aktivity a budú si ich môcť zobrať domov ako suvenír alebo spomienku. Ako budú postupne spĺňať každú aktivitu dostanú odznak. Tieto odznaky si potom budu môcť zameniť za rôzne hračky, cukríky a privilégia. Tento systém deti motivuje a pomôže im zoznámiť sa s angličtinou bez náznaku, že sa učia nové slovíčka a frázy v anglickom jazyku.

V ktorých oblastiach sa zlepší deťom angličtina?

Každý deň je unikátny a je rozdelený do viacerých pestrých tém. Aktivity na daný deň sú vopred starostlivo pripravené. Výsledkom každej sú aktivity ako napr. vytváranie obrazových kariet, puzzle a vystrihovačiek. Tieto nám následne budú slúžiť na rozšírenie slovnej zásoby.

Ako sa budú deti zabávať počas dňa?

Všetky aktivity, ktoré deti absolvujú sú navzájom prepojené a deti, ktoré si vyberú modelovanie sa budú môcť umelecky realizovať a taktiež vytvoriť dielo zvieratka, ktoré im pomôže naučiť sa rôzne časti zvieracieho tela. Takýmto spôsobom sa zabavia, naučia sa modelovať a získajú odznak za ukončenie aktivity, ktorý si budú môcť na konci dňa vymeniť za odmenu. Pre deti sú denne pripravené desiatky aktivít, ktoré si môžu ľubovoľne vyberať s cieľom rozvíjať nielen angličtinu.